iPhone Wifi Şifresi Öğrenme

Kaydedilmiş iPhone Wi-Fi şifresini misafirlerinizle görmek veya paylaşmak istiyorsanız, size bir iyi bir de kötü haberim var. İster inanın ister inanmayın, hiçbir iPhone, bağlı olduğunuz herhangi bir ağın şifresini hapse girmediği sürece doğrudan görmenize izin vermez.

Hemen bağlamanız gerekmez. İyi haber: Bazı alternatif yöntemlerle yine de WiFi şifrenizi öğrenebilir veya ağ şifrenizi arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz. iPhone Wifi Şifresi Öğrenme için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

1. iPhone (iOS) WiFi şifre paylaşma işlevi

Kaydedilmiş bir Wi-Fi parolasını doğrudan iPhone’da göremeseniz de, bağlı olduğunuz bir ağın parolasını arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak tanıyan bir ağ parolası paylaşma özelliği vardır. iOS iPhone Wifi Şifre Paylaşımı Ancak bu işlevle işi hızlı bir şekilde halletmek için:

  1. WiFi şifrenizi paylaştığınız kişi de iPhone kullanıyor
  2. Numara kişilerinize kaydedilecek ve Apple Kimliği postası e-posta bölümüne kaydedilecektir.
  3. Wi-Fi ve Bluetooth her 2 cihazda da etkin olmalıdır.

Tüm bunları hızlı bir şekilde ayarladıktan sonra, geriye kalan tek şey iki iPhone’u fiziksel olarak mümkün olduğunca yakın tutmak. Wi-Fi şifresini paylaşmak istediğiniz arkadaşınızın cihazının Wi-Fi alanına girip şifresi kayıtlı olan Wi-Fi ağına tıkladığınızda cihazınızda Wi-Fi paylaşım ekranı çıkacaktır. görüntülenir.

Şifre paylaş derseniz, şifreyi görmeden ve arkadaşınızın yazmasına izin vermeden kolayca ağa bağlanabilirler. Tabii ki, senaryo her zaman bu kadar iyimser değil. Şifreyi paylaşmak istemiyor ama gerçekten ne olduğunu bilmek istiyorsanız endişelenmeyin, deneyebileceğimiz birkaç şey daha var.

2. iCloud anahtarlık ile WiFi şifresini öğrenin

Bunlardan ilki ve benim en çok kullandığım; Sırtınızı bir Mac’e yaslayın. Bir Mac kullanıyorsanız ve o Mac’te iCloud Anahtar Zinciri etkinse, iPhone’unuzda depolanan birçok parolaya erişmek için Mac’inizi kullanabilirsiniz.

Mac’inizde Spotlight’ı açın ve anahtarlık erişimi yazın. Burada, arama çubuğuna iPhone’unuza kaydettiğiniz Wi-Fi’nin adını yazarsanız, girişin bir etkin nokta olarak geldiğini göreceksiniz. iPhone wifi şifre öğrenme Mac’inizin şifresini girerek, burada saklanan şifreyi zahmetsizce öğrenebilirsiniz.

Peki Burak iyi anlatmışsınız ama ikisiyle de çözemedik eli boş gönderme derseniz ABD Başkanı da dahil herkesi alarma geçirmeden son yöntemi konuşabiliriz. Bir önceki yazımız iPhone Şarj Olmuyor içeriğimizi okumadıysanız linke tıklayabilirsiniz.

3. Modem şifresini telefondan görüntüleyin (iPhone/iOS cihazları)

Bazen iPhone’unuzda kayıtlı bir Wi-Fi ağının şifresini almanın en kolay yolu, sorunun köküne inmektir: evet, modemden. iPhone’unuzun Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olduktan hemen sonra, kayıtlı şifreyi bilmek istersiniz: iOS tarafından kaydedilen Wi-Fi şifresini öğrenin

1. Ayarlar ve WiFi’ye gidin. 2. Bağlı olduğunuz Wi-Fi ağının yanındaki “i” simgesine tıklayın. 3. Buradan, Router bölümünde yazan IP adresinin üzerine kısaca parmağınızı basılı tutun ve “Kopyala” seçeneğine dokunun. Bunu Safari’ye yapıştırın ve sizi modeminizin arayüzüne götürecektir.

Elbette bu bölümde modemin kullanıcı adı ve şifresini bilmeniz gerekiyor. Kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra kablosuz ağ bölümüne girdiğinizde Wi-Fi şifrenizin sizi kabak gibi beklediğini göreceksiniz. iPhone Wifi şifresi öğrenme bu kadar basit.

iPhone Kayıtlı WiFi Şifresi Öğrenme

Tıpkı Android cihazlar gibi, iOS işletim sistemleri de iPhone’ların cihazınızda saklanan Wi-Fi şifrelerini doğrudan bilmesine izin vermez. Cihazınız jailbreak’liyse Cydia’da “WiFi Şifrelerini Gör” araması yaparak WiFi şifrelerini görüntülemenize yardımcı olacak birkaç uygulama bulabilirsiniz.

Diyelim ki cihazımızda jailbreak yok ve jailbreak yapabileceğimiz iOS sürümünü kullanmıyoruz. O zaman ne yapıyoruz? iPhone kayıtlı wifi şifresi öğrenme ne yazık ki bu durumu çözmek Android kadar basit değil. Alternatif olarak, yalnızca bir yöntem vardır. Bu yöntemi değerlendirmek için macOS çalıştıran bir Mac’iniz olmalıdır. Mac’iniz varsa, iPhone’daki Ayarlar menüsüne gidin ve en üstteki adınızı ve ardından iCloud’u tıklayın. Burada “Anahtarlık” işlevini etkinleştirin.

Şimdi Mac’inizde Cmd Space’e basın ve anahtarlık için “Anahtar Zinciri Erişimi”ni arayın. Şifresini öğrenmek istediğiniz Wi-Fi ağının adını arama alanına girin ve taaaa! Wi-Fi ağı listelendikten sonra seçtiğiniz ağa sağ tıklayın ve bilgi ver, onun ardından da parolayı göster’e basın. Ardından mac şifrenizi doğru bir şekilde girin ve işlemi tamamlayın.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir