iPhone Şifremi Unuttum

iPhone cihazınızdaki bilgileri korumak istiyorsanız, cihaza bir şifre girmeniz gerekir. Diğer tüm şifrelerde olduğu gibi, bu şifre de sizin kolayca hatırlayabileceğiniz, ancak başkalarının tahmin edemeyeceği bir şifre olmalıdır. iPhone şifreleri 6 hanelidir ve telefonun bazı özelliklerini kullanmak için bir şifre belirlemeniz gerekir.

iPhone Şifremi Unuttum

iPhone şifremi unuttum ne yapabilirim? Belki de uzun süredir kullanmadığınız bir iPhone’unuz var ve şifresini hatırlamıyorsunuz. Belki dün gece içtiğin son tekila yüzünden telefonun şifresi dahil hiçbir şeyi hatırlamıyorsundur. Sebep ne olursa olsun, şu anda iPhone’unuzu açamıyorsunuz. Maalesef seçenekleriniz sınırlı. Arka arkaya 6 kez yanlış şifre girerseniz telefon kilitlenir. Telefonunuza yetkisiz erişimi engellemek için tasarlanan bu güvenlik özelliği, onlarca parola arasından tahminde bulunmaya çalışırken hataya pek yer bırakmaz. Kilitli mesajı aldıktan sonra, iPhone’u silmek ve verileri geri yüklemek dışında yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur.

iPhone çöktüğünde ne yapılmalı?

iPhone çöktüğünde yapabileceğiniz tek şey telefonu silmek ve mümkün olduğunca çok veriyi kurtarmaktır. Bu, iTunes veya bulut üzerinden yedekleme yaparken mümkündür. Bunu yapmazsanız, telefonunuzdaki tüm verileri kaybetmeyi bekleyebilirsiniz.

Elbette, App Store veya iTunes’dan satın aldığınız uygulamaları geri yükleyebilirsiniz. Ancak yedekleme yapılmadığı takdirde telefondaki fotoğraflar, videolar ve diğer veriler kaybolacaktır. iPhone’unuz zaten kilitliyse, kontrol etmek için çok geç olabilir, ancak tüm elektronik cihazlarınızı düzenli olarak yedeklemelisiniz. Telefonunuz bir istisna değildir.

İPhone şifresini unuttuysanız ne yapmalısınız?

iPhone’u silmek ve yeniden başlatmak veya yedek verileri geri yüklemek için üç farklı yöntem vardır. Yöntem 1: Kilitli iPhone’u iTunes Yedekleme ile Geri Yükleyin Telefonunuzu iTunes kullanarak yedeklediyseniz, yedekleri geri yüklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. iPhone’unuzu, telefonu yedeklemek için kullandığınız bilgisayara bağlayın. iTunes iPhone yönetim ekranında “Geri Yükle” düğmesini tıklayın.

iPhone parolamı unuttum. iTunes hesap bilgilerinizi girmeniz gerekir. iPhone kurulumu için kullandığınız hesabı kullanın. Ardından iPhone’u kaydetmek için talimatları izleyin. Geri yükleme için kullanılacak yedekleri seçin.

Genellikle yalnızca en son yedekleme olur, ancak birden fazla varsa kullanmak istediğinizi seçin. İstediğiniz yedeklemeyi seçtikten sonra iTunes, ayarlarınızı ve verilerinizi geri yükleyecektir. Geri yükleme tamamlandıktan sonra, ayarlarınızın öncekiyle aynı olduğunu doğrulayın. Müzik, iPhone ile eşlenen son bölümdür ve iPhone’unuzda depoladığınız müzik dosyasının boyutuna bağlı olarak geri yüklenmesi bir saat kadar sürebilir.

Yöntem 2: iPhone parolanızı unuttuğunuzda bulutu kullanın iPhone’u bulut yoluyla silmek ve bulut yedeklemesini geri yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin: Find My iPhone’u ayarlamak için kullandığınız hesapla iCloud’da oturum açın. iCloud’daki Araçlar’dan iPhone’umu Bul’a tıklayın. Artık iPhone elinizde olduğuna göre bir sonraki adıma geçebilirsiniz: iPhone parolamı unuttum, ne yapabilirim Telefondaki tüm verileri silmek için “Sil” düğmesini tıklayın. Ne yaptığınızı anladığınızı gösteren uyarıyı kabul etmelisiniz.

Bu adımdan sonra verileriniz silinecek iPhone şifremi unuttum ne yapabilirim? iPhone’u yeni bir telefon gibi ayarlayın. İlk kurulum adımları tamamlandığında verilerinizi ve ayarlarınızı iCloud yedeklerinden geri yükleyin. Düzenli olarak yedekleme yaptığınız sürece, iPhone kendini kilitlemeden önce verileri kurtaracaktır.

Yöntem 3: iPhone’daki verileri silmek için kurtarma modunu kullanma iPhone şifremi unuttum Verileri silmek ve iPhone’u kurtarma modunda başlatmak için şu adımları izleyin: iPhone’u kapatın. iPhone’u bilgisayarınıza bağlayın. Uyut/Uyandır düğmesine ve Ana Sayfa düğmesine aynı anda basarak cihazı sıfırlayın. iTunes’a Bağlan ekranını görene kadar düğmeleri basılı tutmaya devam edin iPhone parolamı unuttum Ne yapabilirim Bilgisayarınızda, iTunes ekranında “Geri Yükle” seçeneğini tıklayın.

Bu işlem telefondaki tüm verileri silecektir. Bu noktada bir yedekleme oluşturmadıysanız, iPhone’u sıfırdan kurmanız gerekir. Yedekleme yaptıysanız, muhtemelen kurtarma modunu kullanmanıza gerek yoktur. Bu durumda, sanki yepyeni bir iPhone’unuz var ve onu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. App Store ve iTunes’dan satın aldığınız uygulamaları geri yükleyebilirsiniz. Yüklenecek uygulama sayısına ve internet hızınıza bağlı olarak bu işlem uzun sürebilir.

iPhone şifrenizi unutmayın!

İPhone’u geri yüklemek için büyük olasılıkla böyle bir şey yapmanız gerekecek. Sonuç olarak, sizin için hatırlaması kolay, ancak başkalarının tahmin etmesi zor bir şifre seçmelisiniz. iPhone’u yedeklemiyorsanız, bunun için mazeret üretmeyi bırakmanız gerekir. Telefonunuzu emniyete alın! iPhone şifremi unuttum durumuna düşmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir