iPhone Etkin Değil iTunes’a Bağlanın

iPhone etkin değil iTunes’a bağlanın çözümü, birçok kişinin cihazlarını tekrardan kullanmaya başlamasına yardımcı olacaktır. Bu sorun oluştuğunda genellikle cihazda yazılımsal bir sorun vardır ve bunu kısa sürede düzeltmek için birçok detay olabilir.

Cihazı nasıl etkinleştiririm?

iPhone’larda sıklıkla kullanılan yazılım yükleme türlerinden birisi olan DFU modu, yazılım sorunlarının büyük bir kolaylıkla çözülmesini sağlar. Bunun için yasal olarak kurulu olmayan yazılımlar vardır, cihazı bu modda çalıştırarak kontrol etmeniz önemlidir.

Aynı şekilde, bu hata iPad’lerde de görünebilir. Her iki durumda da, aynı yöntemi kullanarak cihazı geri yüklemeye çalışılmalıdır. Geri yüklemenin bir yolu yoksa, son seçenek olarak yeni bir iCloud hesabı açmak uygun bir çözüm olacaktır. Genel olarak, bu problemler birkaç yöntemle çözülebilir. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları doğru sıralama ile takip edebilirsiniz:

Kurtarma modunu kullanarak cihazı sıfırlayın

iPhone etkin değil iTunes’a bağlanın için bir diğer yöntem yukarı, aşağı ve güç düğmesine aynı anda basarak cihazınızı sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bu işlem cihazı kapatır ve USB kablosunu bilgisayara takarak başlatılabilir.

Cihaz bilgisayara bağlanmadan önce home butonuna basılmalıdır. Bunu uyguladığınızda, “Kurtarma modunda bir cihaz tespit edildi” mesajı ile karşılaşacaksınız. Bu makaleyi onaylayarak cihaz geri yüklemeyi tamamlayabilirsiniz.

iPhone’umu Bul’u kullanarak bir cihazı silin.

Genellikle işe yarayan ikinci yöntem iPhone’umu Bul seçeneğidir. Bu seçeneği kullanmak için iPhone boştadır. iTunes çözümüne bağlantı iCloud aracılığıyla kurulur. İlgili seçeneği işaretleyerek iPhone cihazını bulabilirsiniz. Bu, en son yedeklemeyi oluşturarak cihazı geri yüklemenizi sağlar. Bu yöntemler cihazı sıfırlamada başarısız olursa, gerekli işi yapmak için iPhone’umu Bul özelliğini çevrimiçi deneyebilirsiniz.

iTunes ile geri yükleyin

iPhone boşta iTunes’a bağlanın Çözüm, iTunes’a kayıtlı sistemdeki yedekten geri yüklemektir. Cihazın son yedeğini geri yükleyebilen bu uygulama aynı zamanda eşleştirmeyi de kolaylaştırıyor. iPhone’u Yedeklemeden Geri Yükle seçeneğini inceleyerek cihazı geri yükleyebilirsiniz.

Cihazı daha uzun süre kullanmak istiyorsanız, verilerinizin düzenli olarak yedeklenmesini sağlamalısınız. Cihazınızın tüm verileri iCloud’unuzdaki depolama sisteminden alınarak tekrar yüklenecektir. Ancak, kaydetmediyseniz verileriniz silinecektir.

Yeni bir kimlik kullanma

iPhone etkin değil iTunes’a bağlanın iOS cihazlarını eşleştirmede sorun yaşıyorsanız yapmanız gereken son şey cihazınızı yeni bir kimlikle kullanmaktır. Tabii ki, yeni bir kimlik kullanmak sorunlara neden olabilir, çünkü burası eski verileri kaybettiğiniz yerdir.

Ancak çok önemli bilgileriniz yoksa en etkili çözümlerden biri alternatif bir çözüm olarak yeni bir kimlik ile giriş yapmaktır. Cihazı açtığınızda, “Apple Kimliğimi Girin” yerine “Yeni kimlik oluştur” bölümünde yeni bir iCloud hesabı oluşturmanız gerekir. Buradaki bilgiler güncel olmalıdır. Ancak, daha önce de belirtildiği gibi, eski veriler silineceği için verilerin kurtarılması mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir