iPhone Ana Ekrandan Silinen Uygulamaları Geri Getirme

iPhone Ana Ekrandan Silinen Uygulamaları Geri Getirme iOS işletim sistemli iPhone ve iPad cihazlarında yer alan uygulamaları, kullanıcılar istemeden de olsa bazen ana ekrandan kaldırabiliyor. Böyle bir durum karşısında kaldıktan sonra Android gibi basit bir şekilde tekrar ana ekrana uygulama simgesi eklenmiyor. Durum böyle olunca, kullanıcı bir hata yaparak uygulamayı tamamen telefon hafızasından kaldırdığını sanıyor fakat böyle bir durum söz konusu değil.

iPhone ana ekrandan silinen uygulamaları geri getirmek aslında çok kolay. Ana ekrandan kaldırılan uygulamalar telefondan tamamen kalkmasa da bazı uygulamalar kendisine ait verileri silebiliyor. Fakat bilgiler tamamen silinmemekte. Kaldırılan uygulamayı tekrar ana ekrana eklemek için uygulayabileceğiniz yöntemler mevcut. Bu yazımızın devamında sizlere bundan bahsedeceğiz.

iPhone üzerinden bir uygulamayı silerken ‘-‘ butonuna dokunarak, silme işlemi onaylandığı takdirde, seçtiğiniz uygulama ve içerisindeki veriler anlık olarak silinecektir. Bu işlem sonucunda tamamen kaybolma söz konusu değildir. Silinmiş olan veya aktif olarak devam eden tüm uygulamalar App Store’da kayıtlı olduğu için tekrar geri yükleme yapmanız mümkün. Bu yöntem hem iPhone cihazlarda, hem de iPad cihaz üzerinde kullanılabilir. Tüm sürümlerde geçerli olup, aynı işlemlerin uygulanması yeterli olacaktır.

iPhone Ana Ekrandan Gizlenen Uygulamaları Geri Getirme

iPhone Ana Ekrandan Gizlenen Uygulamaları Geri Getirmek mümkündür. Yapmanız gereken işlem aşağıda maddeler halinde sırayla anlatılmıştır.

 • App Store’a giriş yapın, ardından profil bölümüne geçerek ‘Satın alınanlar’ kısmına dokunun.
 • Satın alınanlar kısmında telefonunuz üzerinde yüklü olan tüm uygulamaları görebilirsiniz.
 • Silinen uygumalar da bu bölümde gözükecektir.
 • Hangi uygulamaların silindiğini anlamanız için bakmanız gereken kısımsa; silinen uygulamaların yanında yer alan bulut simgesi olacaktır.
 • Bulut simgesi bulunan uygulamalar cihazınızdan son zamanda veya daha önce silinmiş olan uygulamaları temsil etmektedir. Bulut simgesine dokunarak, istediğiniz uygulamayı tekrar iPhone Ana Ekranda Gizlenen Uygulamaları Görme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen yöntemleri tamamladıktan sonra iPhone Silinen Uygulamaları Geri Getirme işleminiz gerçekleşmiş olacak. iPhone ana ekrandan silinen uygulamaları geri getirme iOS 14 ve tüm sürümlerde kullanılabilir.

 1. Hakkı Sever diyor ki:

  Telefonda bildirimlere bakarken yanlışlıkla bir uygulamayı sildiğimi sandım. Yazınızda yer alan yöntemler sayesinde sorunu çözdüm. Uygulama geri geldi, teşekkürler.

  • iPhone Bilgi diyor ki:

   Değerli yorumunuz için teşekkürler. Sitemiz yeni açılmış olup, çok yakında harika içerikler ile dolacak. Yakından takip etmeyi unutmayın Hakkı Bey, hoşça kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir